Książki

                 


 


 

SZKOŁA PAMIĘTA – EDYCJA 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Zależy nam, aby tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.

Za niedługo Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, w których częściej niż zwykle wspominamy dawne czasy, a szczególnie ludzi. W pamięci zostały twarze, wydarzenia, przedmioty. Spróbujmy przypomnieć sobie trochę historii STANICY.                                        

W związku z tym proponuję:

- zróbmy galerię rzeczy z dawnych lat, z przeszłości naszych dziadków, pradziadków, prapradziadków: zrób zdjęcie, krótki opis i przyślij na adres: dch.b_teka@wp.pl    Zrobię pokaz i pooglądamy wspólnie!

- może ktoś z domowników pamięta ludzi ze Stanicy, którzy zasłużyli na szczególne miejsce w pamięci nie tylko rodziny, ale także innych mieszkańców! Proszę o informacje, wspomnienia, może jakieś fotografie z nimi związane!!!

 

Bibliotekarka

 


 

PROJEKT EDUKACYJNY "Lekturki spod chmurki" - KLASY I - III

Jesień liścia Jasia Leo Buscaglia stała się bohaterką pierwszego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą – lekturki spod chmurki.

            Uczniowie klas 1-3 poznali treść niezwykle ciekawej, chociaż skromnej, książeczki.

Jaś przeżywa cztery pory roku w gronie przyjaciół. Ciekawi go codzienność  okraszona barwami, filozoficznymi pogawędkami i nieuniknionym końcem istnienia. Życie i śmierć są w tej książce zaprezentowane w sposób niezmiernie naturalny, aczkolwiek przemyślany.

            Podczas spotkania z Panią Jesienią, po przeczytaniu książeczki uczniowie, pochwalili się znajomością drzew, barw, pór roku oraz Liścia Jasia. Zakończeniem spotkań były pamiątkowe zdjęcia oraz listek klonu-naklejka i kolorowanka.

 


 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW ORAZ MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021:

 

pdf
36396
pdf
36484
pdf
36043
pdf
39009
pdf
41103
pdf
40092
pdf
40287
pdf
41566