NAPIS BIBLIOTEKA

 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - LOGO

 

 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - kliknij tutaj


 

Wycieczka kl. 1
pdf
plik pdf - 1.9 MB

 

Konkursy
pdf
plik pdf - 731.7 KB
pdf
plik pdf - 832.2 KB

 

WIZYTÓWKA
pdf
plik pdf - 661.4 KB
pdf
plik pdf - 381.1 KB
pdf
plik pdf - 618.9 KB
pdf
plik pdf - 456.9 KB
pdf
plik pdf - 687.7 KB
pdf
plik pdf - 1.6 MB
pdf
plik pdf - 1.5 MB

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

KONKURS RECYTATORSKI

 

CZYTANKA PORANKA
pdf
plik pdf - 1003.7 KB

 

DZIEŃ KOTA
pdf
plik pdf - 1.3 MB

 

LOKOMOTYWA I KACZKA DZIWACZKA W PRZEDSZKOLU

 

LOKOMOTYWA
pdf
plik pdf - 616.8 KB

 

KACZKA DZIWACZKA
pdf
plik pdf - 613 KB

 

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

 

ZRZUT EKRANU

 


 

ZDJĘCIE KLASY 1

 

ZDJĘCIE PRZEDSZKOLAKÓW
pdf
plik pdf - 864.7 KB

 


 


 


 

Zaczarowana zagroda - krótka opowieść o pingwinach Aliny i Czesława Centkiewiczów stała się tematem zajęć drugiego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą – lekturki spod chmurki.

Na „stacji imienia profesora Dobrowolskiego na wschodnich brzegach Antarktydy” prowadzono badania zawiązane ze zwyczajami pingwinów. Badacze chcąc zaobrączkować kilkadziesiąt pingwinów zgromadzili je w zagrodzie, którą zbudowali przy stacji. Jakież było ich zdumienie, gdy pingwiny zniknęły! I tak kilka razy! Jeżeli chcecie poznać ciąg dalszy polecam lekturę Zaczarowanej zagrody! Klasa 2a już ją zna, a nawet odwiedziła stację badawczą i …. spotkała PROFESORA!

 

pdf
plik pdf - 2.1 MB

 


 

Światowy Dzień Kota 17 lutego 2021

 

            Koty świętowały 17 lutego swój dzień. Tak naprawdę Dzień Kota można odchodzić kilka razy w kalendarzu jest wiele takich dni, a to za sprawą umiejscowienia tego święta w kalendarzach w innych państwach (Japonia – 22 lutego, Rosja – 1 marca, USA – 29 października, Wielka Brytania – 8 sierpnia, Włochy 17 listopada obchodzą Dzień Czarnego Kota).

Kot znany też jako: dachołaz, dachowiec, futrzak, kicia, kiciunia, kiciuś, kitek, kituś, kociak, kociątko, kocię, kocina, kocisko, kocur, kocureczek, kocurek, kocurzysko, koteczek, kotek, kotowaty, kotuleczek, kotulek, kotuluniek, kotuniek, kotunio, kotusiek, kotuś, kuweciarz, mruczak, mruczek, mruczuś, myszołap, sierściuch, wąsacz ma wiele „za skórą”, może więcej niż nazw, ale jego zalety pokonają każdą wadę. Kocie zalety skrzętnie zebrano w artykule, zamieszczonym na łamach ŚwiataKotów, który polecam! A tu link:

http://swiatkotow.pl/strefa-wiedzy/artykuly/psychologia/art,247,trzydziesci-plusow-posiadania-kota.html

Filemon, Bonifacy, Kot w butach, Cukierek, Krzywołap i pani Norris, Garfield to imiona znane wszystkim miłośnikom książek i kotów.

Alllllllllle najbardziej znane koty to te osobiste domowe. W związku z tym w klasach 1-3 uczniowie próbowali wcielić się w kota i narysować co też takiego mruczek widzi! Wszystkie prace można zobaczyć! Zapraszam do oglądania!

pdf
plik pdf - 2.2 MB
pdf
plik pdf - 1.1 MB
pdf
plik pdf - 1.7 MB
pdf
plik pdf - 1.5 MB

 


 

SZKOŁA PAMIĘTA – EDYCJA 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Zależy nam, aby tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.

Za niedługo Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, w których częściej niż zwykle wspominamy dawne czasy, a szczególnie ludzi. W pamięci zostały twarze, wydarzenia, przedmioty. Spróbujmy przypomnieć sobie trochę historii STANICY.                                        

W związku z tym proponuję:

- zróbmy galerię rzeczy z dawnych lat, z przeszłości naszych dziadków, pradziadków, prapradziadków: zrób zdjęcie, krótki opis i przyślij na adres: dch.b_teka@wp.pl    Zrobię pokaz i pooglądamy wspólnie!

- może ktoś z domowników pamięta ludzi ze Stanicy, którzy zasłużyli na szczególne miejsce w pamięci nie tylko rodziny, ale także innych mieszkańców! Proszę o informacje, wspomnienia, może jakieś fotografie z nimi związane!!!

 

Bibliotekarka

 


 

PROJEKT EDUKACYJNY "Lekturki spod chmurki" - KLASY I - III

Jesień liścia Jasia Leo Buscaglia stała się bohaterką pierwszego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą – lekturki spod chmurki.

            Uczniowie klas 1-3 poznali treść niezwykle ciekawej, chociaż skromnej, książeczki.

Jaś przeżywa cztery pory roku w gronie przyjaciół. Ciekawi go codzienność  okraszona barwami, filozoficznymi pogawędkami i nieuniknionym końcem istnienia. Życie i śmierć są w tej książce zaprezentowane w sposób niezmiernie naturalny, aczkolwiek przemyślany.

            Podczas spotkania z Panią Jesienią, po przeczytaniu książeczki uczniowie, pochwalili się znajomością drzew, barw, pór roku oraz Liścia Jasia. Zakończeniem spotkań były pamiątkowe zdjęcia oraz listek klonu-naklejka i kolorowanka.