Cudownych radosnych Świąt Bożego Narodzenia
przeżytych w zdrowiu i spokoju.
Aby przy Wigilijnym stole dzieląc
się opłatkiem nie zabrakło
światła i ciepła rodzinnej atmosfery.
By w tę magiczną Noc 
Dzieciątko zagościło pośród Was.


ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

życzą 

Przedszkolaki z Grupy "Misów" i "Biedronek"


 

Nasze Biedroneczki wzięły udział w akcji "Razem na Święta" i wykonały kartki świąteczne
dla Dzieci z Domu Dziecka. 

Dzieci w Domu Dziecka bardzo ucieszyły się z kartek i w podzękowaniu, także przesyłają
Życzenia Świąteczne naszym Przedszkolaczkom.

 

Grupa Misiów, także wzięła czynny udział w akcji. Wykonała cudowne kartki dla swoich najbliższych.

 

 

 


 

KOMUNIKAT z dn. 24.10.2020r. w sprawie zdalnego nauczania:

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dla klas 4,5,6,7,8 Szkoły Podstawowej w Stanicy wprowadza się nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość tzw. „zdalne nauczanie”. Zdalne nauczanie obowiązuje w okresie od dnia 24 października 2020r. do dnia 8 listopada 2020r. i odbywać się będzie zgodnie z dotychczasowym tygodniowym rozkładem zajęć.  W związku z tym uczniowie klas 4-8 w okresie zdalnego nauczania nie przychodzą do szkoły lecz pracują w domach.

Dodatkowo przypominam, że uczniowie klasy 3 z powodu obowiązkowej kwarantanny mają zdalne nauczanie do dnia 29 października 2020r. włącznie (w tym okresie również nie przychodzą do szkoły!).

Uczniowie klas: 1, 2a, 2b przychodzą do szkoły i mają naukę na dotychczasowych zasadach (tryb stacjonarny). Dla tych uczniów świetlica jest czynna (tylko dla uczniów, którzy byli już zapisani do świetlicy).

Przedszkole czynne tak jak dotychczas (bez zmian).

Bardzo proszę rodziców o częste zaglądanie do e-dziennika i odczytywanie komunikatów; proszę rodziców o dopilnowanie aby uczniowie aktywnie uczestniczyli w zdalnym nauczaniu.

Roman Pinoczek
Dyrektor ZSP w Stanicy


 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”.

Projekt ten zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Informacja wraz z regulaminem znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online. Głosy poparcia składane są przez osoby fizyczne zamieszkałe na terenie gminy, elektronicznie poprzez wypełnienie krótkiej ankiety dostępnej na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/   (ODDAJ GŁOS POPARCIA)

W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę oddanych głosów. W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:

 

Zachęcamy do udziału w projekcie!!!


 

Statut Przedszkola w Stanicy został zaktualizowany, prosimy rodziców o zapoznanie się z treścią obowiązującego statutu.


 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice, Przedszkolaki

Od 1 września 2020 r. rozpoczynamy edukację w formie stacjonarnej, z zachowaniem wytycznych MEN, MZ i GIS oraz wewnętrznych procedur przeciwepidemicznych w zakresie funkcjonowania przedszkola.
Prosimy Rodziców o zapoznanie się z wytycznymi, informacjami, procedurami i poradami dotyczącymi bezpiecznego pobytu uczniów i dzieci w budynku.
W celu zachowania bezpieczeństwa dzieci i pracowników prosimy Rodziców o wypełnienie i podpisanie DEKLARACJI RODZICA (załącznik do procedur) i dostarczenie w dniu
1 września do szkoły/przedszkola (osobiście lub poprzez dzieci).

pdf
4160973

 

Witamy na naszej nowej stronie internetowej, stale się doskonalimy, chcemy aby informacje z życia szkoły i przedszkola docierały do dzieci i rodziców w jak najatrakcyjniejszej i przejrzystej formie. Mamy nadzieję, że nowa szafa graficzna strony Wam się spodoba, a rzeczowe informacje usprawnią nasze wspólne działania. Sukcesywnie będzie przybywało informacji, a galeria zdjęć będzie wspaniałą kroniką wydarzeń. Badźcie z nami!!