WAKACYJNY DYŻUR W PRZEDSZKOLU

 

Rodziców, którzy chcą aby dzieci skorzystały z przedszkola w czasie wakacji prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i aplikowanie w „naborze wakacyjnym” (to jest wypełnienie i dostarczenie wniosku). Regulamin i Wnioski do pobrania ze strony internetowej bądź w sekretariacie szkoły/przedszkola. Nabór trwa od 31 maja do 9 czerwca 2021r. 

      Roman Pinoczek
     Dyrektor ZSP w Stanicy

 

 

pdf
plik pdf - 377.8 KB
pdf
plik pdf - 584.9 KB
docx
plik docx - 30.9 KB

 

Z okazji Twojego dnia Mamo

Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,

każdym czułym serca uderzeniem

i każdym z niego płynącym życzeniem

zdrowia, sił i codziennej radości

wraz ze słowami największej wdzięczności.

Za wszystkie dla mnie trudy i starania

składam Ci dzisiaj podziękowania.

 

Niech Ci się spełnią pragnienia,

niech słonko zawsze Ci świeci,

przyjmij te skromne życzenia,

od kochających Cię dzieci.


 

Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie
Szanowni Nauczyciele

Informuję Państwa, że zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 15.04.2021 od dnia 19 kwietnia przedszkolaki wracają do budynku szkolnego - przedszkole działa normalnie


Pozdrawiam serdecznie
Roman Pinoczek
Dyrektor


 

Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie
Szanowni Nauczyciele

Informuję, że na podstawie rozp. MEiN z dnia 8 kwietnia 2021 czasowe ograniczenie pracy szkoły i przedszkola jest przedłużone do dnia 18 kwietnia 2021. Zatem dla uczniów i wychowanków przedszkola dalej jest prowadzona nauka zdalna.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Roman Pinoczek
Dyrektor szkoły


 

Szanowni Rodzice
Drodzy Uczniowie
Szanowni Nauczyciele


Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dn. 26 marca 2021r. w okresie od 29 marca do 11 kwietnia 2021r.  na obszarze całego kraju ogranicza się funkcjonowanie szkół i przedszkoli.  Wprowadza  się obowiązek "zdalnego nauczania" dla:

  •         Przedszkola
  •         Wszystkich klas szkoły podstawowej to jest od klasy I do klasy VIII.

Zatem od poniedziałku 29 marca 2021r. szkoła i przedszkole są zamknięte, wszyscy wychowankowie przedszkola oraz uczniowie uczą się w domach z wykorzystaniem Teamsa i innych ustalonych środków komunikacji. (W przedszkolu do ustalenia z wychowawczyniami).
Jednocześnie, w razie konieczności szkoła zapewni opiekę w przedszkolu i w świetlicy uczniom
klas I-III, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim dzieciom w tym czasie, a są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z takiej opieki, wnioskują do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką świetlicową lub opieką w przedszkolu. Wnioski do pobrania na stronie internetowej szkoły (różne dla szkoły i przedszkola). Wnioski należy składać z wyprzedzeniem co najmniej jednodniowym, z uwagi na konieczność zmian organizacyjnych w szkole (można drogą mailową).
Dla uczniów przerwa – ferie świąteczne w dniach: 1-6 kwietnia 2021r.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Roman Pinoczek
Dyrektor szkoły

Poniżej podajemy szczególne przypadki gdy szkoła/przedszkole  zapewnia opiekę dzieciom/uczniom:
 
 

 

Szanowni Państwo, w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r.
na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).
W trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl
Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się przez Internet.
Jest to szybka i prosta metoda udziału w NSP 2021.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne, w najbliższym czasie nie będą realizowane wywiady bezpośrednie w terenie.
Szczegóły znajdują się na dołączonym powyżej plakacie. 

 


 

pdf
plik pdf - 3.5 MB

 

Cudownych radosnych Świąt Bożego Narodzenia
przeżytych w zdrowiu i spokoju.
Aby przy Wigilijnym stole dzieląc
się opłatkiem nie zabrakło
światła i ciepła rodzinnej atmosfery.
By w tę magiczną Noc 
Dzieciątko zagościło pośród Was.


ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

życzą 

Przedszkolaki z Grupy "Misów" i "Biedronek"


 

Nasze Biedroneczki wzięły udział w akcji "Razem na Święta" i wykonały kartki świąteczne
dla Dzieci z Domu Dziecka. 

Dzieci w Domu Dziecka bardzo ucieszyły się z kartek i w podzękowaniu, także przesyłają
Życzenia Świąteczne naszym Przedszkolaczkom.

 

Grupa Misiów, także wzięła czynny udział w akcji. Wykonała cudowne kartki dla swoich najbliższych.

 

 

 


 

KOMUNIKAT z dn. 24.10.2020r. w sprawie zdalnego nauczania:

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dla klas 4,5,6,7,8 Szkoły Podstawowej w Stanicy wprowadza się nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość tzw. „zdalne nauczanie”. Zdalne nauczanie obowiązuje w okresie od dnia 24 października 2020r. do dnia 8 listopada 2020r. i odbywać się będzie zgodnie z dotychczasowym tygodniowym rozkładem zajęć.  W związku z tym uczniowie klas 4-8 w okresie zdalnego nauczania nie przychodzą do szkoły lecz pracują w domach.

Dodatkowo przypominam, że uczniowie klasy 3 z powodu obowiązkowej kwarantanny mają zdalne nauczanie do dnia 29 października 2020r. włącznie (w tym okresie również nie przychodzą do szkoły!).

Uczniowie klas: 1, 2a, 2b przychodzą do szkoły i mają naukę na dotychczasowych zasadach (tryb stacjonarny). Dla tych uczniów świetlica jest czynna (tylko dla uczniów, którzy byli już zapisani do świetlicy).

Przedszkole czynne tak jak dotychczas (bez zmian).

Bardzo proszę rodziców o częste zaglądanie do e-dziennika i odczytywanie komunikatów; proszę rodziców o dopilnowanie aby uczniowie aktywnie uczestniczyli w zdalnym nauczaniu.

Roman Pinoczek
Dyrektor ZSP w Stanicy


 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”.

Projekt ten zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Informacja wraz z regulaminem znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online. Głosy poparcia składane są przez osoby fizyczne zamieszkałe na terenie gminy, elektronicznie poprzez wypełnienie krótkiej ankiety dostępnej na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/   (ODDAJ GŁOS POPARCIA)

W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę oddanych głosów. W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:

 

Zachęcamy do udziału w projekcie!!!


 

Statut Przedszkola w Stanicy został zaktualizowany, prosimy rodziców o zapoznanie się z treścią obowiązującego statutu.


 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice, Przedszkolaki

Od 1 września 2020 r. rozpoczynamy edukację w formie stacjonarnej, z zachowaniem wytycznych MEN, MZ i GIS oraz wewnętrznych procedur przeciwepidemicznych w zakresie funkcjonowania przedszkola.
Prosimy Rodziców o zapoznanie się z wytycznymi, informacjami, procedurami i poradami dotyczącymi bezpiecznego pobytu uczniów i dzieci w budynku.
W celu zachowania bezpieczeństwa dzieci i pracowników prosimy Rodziców o wypełnienie i podpisanie DEKLARACJI RODZICA (załącznik do procedur) i dostarczenie w dniu
1 września do szkoły/przedszkola (osobiście lub poprzez dzieci).

pdf
plik pdf - 440 KB
pdf
plik pdf - 4 MB
jpg
plik jpg - 284.2 KB

 

Witamy na naszej nowej stronie internetowej, stale się doskonalimy, chcemy aby informacje z życia szkoły i przedszkola docierały do dzieci i rodziców w jak najatrakcyjniejszej i przejrzystej formie. Mamy nadzieję, że nowa szafa graficzna strony Wam się spodoba, a rzeczowe informacje usprawnią nasze wspólne działania. Sukcesywnie będzie przybywało informacji, a galeria zdjęć będzie wspaniałą kroniką wydarzeń. Badźcie z nami!!

 

 

 

 

Archiwum