WYCIECZKA DO KRAKOWA - klasy 4, 5a, 5b

2026-06-21
WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 8 czerwca uczniowie klas piątych (5a i 5b) i czwartej (4a) wraz z wychowawczyniami - Tamarą Kokot-Małańczak, Justyną Paprotny i Karoliną Latos oraz Julią Przybyłą wybrali się na podbój Krakowa. Pod opieką wykwalifikowanego przewodnika- pani Izabeli, zwiedzili ważniejsze zabytki tego miasta takie jak: Barbakan, Bramę Floriańską, Rynek i Sukiennice, Wieżę Ratuszową (wysłuchali hejnału mariackiego). Przeszli ulicą Bracką pod Okno Papieskie oraz wstąpili do Bazyliki Franciszkanów, a następnie Plantami, wyruszyli w stronę Wawelu. Ciekawym miejscem okazała się być Smocza Jama, z której zeszli wprost pod pomnik Smoka Wawelskiego.

Podsumowując, wycieczka do Krakowa okazała się być podróżą przez wieki, która zmusiła wszystkich uczestników do refleksji nad historią, sztuką i przemijaniem.