SZKOŁA PAMIĘTA - EDYCJA 2020

2020-10-28

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Chcemy także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Zależy nam, aby tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. 

Za niedługo Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, w których częściej niż zwykle wspominamy dawne czasy, a szczególnie ludzi. W pamięci zostały twarze, wydarzenia, przedmioty. Spróbujmy przypomnieć sobie trochę historii STANICY.

W związku z tym proponuję:

- zróbmy galerię rzeczy z dawnych lat, z przeszłości naszych dziadków, pradziadków, prapradziadków: zrób zdjęcie, krótki opis i przyślij na adres: dch.b_teka@wp.pl    Zrobię pokaz i pooglądamy wspólnie!

- może ktoś z domowników pamięta ludzi ze Stanicy, którzy zasłużyli na szczególne miejsce w pamięci nie tylko rodziny, ale także innych mieszkańców! Proszę o informacje, wspomnienia, może jakieś fotografie z nimi związane!!!

 

Bibliotekarka