PROJEKT "POD BIAŁO-CZERWONĄ"

2020-10-07

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”.

Projekt ten zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Informacja wraz z regulaminem znajduje się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

 

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online. Głosy poparcia składane są przez osoby fizyczne zamieszkałe na terenie gminy, elektronicznie poprzez wypełnienie krótkiej ankiety dostępnej na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/   (ODDAJ GŁOS POPARCIA)

W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę oddanych głosów. W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:

 

Zachęcamy do udziału w projekcie!!!