ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

2020-09-15

1 września,  w niezwykłych warunkach - z zachowaniem reżimu sanitarnego i w szczególnej atmosferze, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.  Uczniowie klas II – VIII o różnych porach przywitali się z wychowawcami w swoich salach, gdzie zostali zapoznani nie tylko z organizacją roku szkolnego i planem zajęć, ale także z nowymi zasadami bezpieczeństwa i wytycznymi funkcjonowania szkoły w dobie pandemii koronawirusa.

Natomiast uczniowie klasy I wraz z jednym z rodziców uczestniczyli w gminnym rozpoczęciu roku szkolnego, w czasie którego Dyrektor P. Roman Pinoczek powitał Wójta Gminy Pilchowice P. Macieja Gogullę, nowego  wicedyrektora ZSP w Stanicy P. Grażynę Prus, nauczycieli, rodziców oraz najważniejszych gości – pierwszoklasistów. Pierwszaków w imieniu starszych kolegów i koleżanek przywitały również Agata i Lena, uczennice klasy III. Następnie  P. Dyrektor i P. Wójt dokonali uroczystego aktu pasowania pierwszoklasistów na ucznia Szkoły Podstawowej w Stanicy. W nagrodę rodzice wręczyli świeżo upieczonym uczniom rogi obfitości, a wychowawczyni P. Katarzyna Lewoń -dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Serdecznie witamy w naszych szeregach pierwszoklasistów, a wszystkim uczniom życzymy radości ze zdobywania wiedzy i odkrywania swoich talentów oraz sukcesów w nauce i  wytrwałości w tym wyjątkowym roku szkolnym!