Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

 KONSULTACJE DLA RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 Z PANIĄ PEDAGOG WIKTORIĄ KOTZUR-GÓRECKĄ ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W CZWARTKI W GODZINACH OD 13.00 DO 15.30 

LUB W INNYM TERMINIE PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 


 


 

"ŚWIAT W WIRTUALNEJ SIECI"

"Spoglądamy na świat wirtualny, w którym nasze dzieci wydają się być pogrążone. Po części to rezultat nauki zdalnej, po części pociągającej natury mediów społecznościowych, gier, filmów. Z raportu Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii ze stycznia 2021 r. wynika, że dzieci i młodzież spędzają aktualnie przed ekranem średnio 9 godzin dziennie. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o świecie wirtualnym i nowych mediach? Jakie zasady warto wprowadzać? Jak je egzekwować? CO MOGĘ ZROBIĆ, BY UCHRONIĆ MOJE DZIECKO PRZED SIDŁAMI SMARTFONA? To obszary, w których czasem czujemy się bezradni."

Myślimy, że odpowiedzi na te pytania i szereg innych znajdziemy w tej broszurce, a  materiały w niej zawarte okażą się pomocne w procesie wychowania dzieci ku dorosłości, odpowiedzialności i wolności.

pdf
plik pdf - 1.2 MB

 

ZAPRASZAMY NA WEBINARIUM DLA RODZICÓW ORGANIZOWANE PRZEZ PORADNIĘ PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNĄ W KNUROWIE DOSKONALENIE FUNKCJI SŁUCHOWO-JĘZYKOWYCH ORAZ WZROKOWO-PRZESTRZENNYCH

U DZIECI 6-LETNICH.

TERMIN: 19.05.2021 GODZ. 16.30


 

Więcej informacji na stronie http://pppknurow.szkolnastrona.pl/p,5,aktualnosci 

 


 

Od kwietnia Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży udziela całościowej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży (do 21 roku życia).

 

Dzięki inicjatywie i dofinansowaniu Urzędu Gminy w Pilchowicach, w naszej szkole odbywają się zajęcia pod nazwą „Świetlicy opiekuńczo-wychowawczej”, w której realizowany jest program socjoterapeutyczny dla uczniów klas I-III. Zajęcia prowadzone przez specjalistów psychologów z Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej „DIADA” w Gliwicach.

 

Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach zaprasza również do kontaktu Rodziców/Prawnych Opiekunów, którzy zauważają jakiekolwiek problemy z funkcjonowaniem u swoich dzieci. Placówka realizuje porady psychologiczne, diagnostyczne porady psychologiczne, sesje terapii indywidualnej i grupowej, sesje wsparcia psychospołecznego, a także wizyty środowiskowe oraz terapię rodzinną. Obecnie trwa nabór do grup terapeutycznych dziecięcych i młodzieżowych. Zachęcamy do korzystania z usług DIADY, która realizuje pomoc również w czasie zagrożenia epidemiologicznego – zarówno w formie kontaktu bezpośredniego, jak i on-line.

Informacje zamieszczone są na powyższym plakacie.

 

 


 

pdf
plik pdf - 3.5 MB